9 Şubat 2018 Yönetim Kurulu Sonuçları

Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca Başkanlığında, Travel Expo Ankara 3.Uluslararası Fuarı ve Gastronomi Zirvesi Paydaşları Toplantı Yaptı
Şubat 2, 2018
İpek Yolu Turizm ve Konaklama Endüstrisi Kongresine Özet Gönderim Süresi 13 Mart 2018 Tarihine Kadar Uzatılmıştır
Şubat 21, 2018

9 Şubat 2018 Yönetim Kurulu Sonuçları

Turizm Akademisyenleri Derneği Yönetim Kurulu 9 Şubat 2018 tarihinde toplanarak aşağıda belirtilen kararları oy birliğiyle almıştır:

 1. Yüksek Öğretim Kurulu tarafından üniversite düzeyindeki tüm eğitim programlarının akreditasyon yetkisini alan ve Turizm sektör paydaşlarıyla oluşturulan TURAK Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu için ilgili yönetmelik kapsamında seçimler yapılmış ve
  Prof.Dr.Muharrem TUNA,
  Prof.Dr.İbrahim BİRKAN
  Prof.Dr.Orhan İÇÖZ
  Prof.Dr. Celil ÇAKICI
  Ali RENDAN (TÜRSAB Sınav ve Belgelendirme Merkezi Başkanı)
  Erdem DAŞÇI (Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Mezunlar Derneği Başkanı)
  Hüsniye FIRAT (Kalite Derneği)
  TURAK Kuruluna seçilmişlerdir.

TURAK Kurulu ilerleyen günlerde toplanarak ilgili kurullarını oluşturacak ve en kısa zamanda kalite değerlendirme ve akreditasyon faaliyetlerine başlayacaktır.

 1. Turizm Eğitim Kurumlarının kalite değerlendirmesinde değerlendirici olarak görev yapmak üzere bugüne kadar biri Ankara TÜRSAB, diğeri de İstanbul TÜRSAB Genel merkez olmak üzere iki eğitim verilmiş ve toplamda sektör ve akademik camiayı temsilen 70 kişi değerlendiricilik yapmaya hak kazanmıştır. Önümüzdeki dönemde yeni eğitimlerin planlaması yapılacaktır.

3.Turizm Şurası kararlarına paralel olarak Turizm Eğitiminin temel sorunlarının başında gelen Uygulama eksikliğinin giderilmesine yönelik Erzurum Atatürk Üniversitesi Turizm Fakültesi ortaklığıyla Turizm Eğitim Kurumlarında Uygulama Otelleri ve Uygulamalı Eğitim konusunda kongre düzenlenecektir.

 1. Ankara'da 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında Congresium Kongre Merkezinde düzenlenecek ve içeriğinde başta akademik kongre olmak üzere çok sayıda etkinliği barındıracak olan Gastronomi Zirvesinin Türkiye çapında duyurulmasına karar verilmiştir.

Saygıyla Duyurulur...

Turizm Akademisyenleri Derneği

Tolga ALTAŞ
Tolga ALTAŞ
Turizm Akademisyenleri Derneği İdari Asistanı