20. Ulusal Turizm Kongresi, Eskişehir’de Gerçekleştirildi

The Conference on “Managing Tourism across Continents – Tourism for a better World”.
Ekim 13, 2019
Jeopolitik Riskler ile Ulusal Güvenlik Bağlamında Tanıtım ve Turizm Paneli Troia Kültür Merkezinde Gerçekleşti
Kasım 20, 2019

20. Ulusal Turizm Kongresi, Eskişehir’de Gerçekleştirildi

20. Ulusal Turizm Kongresi (UTK20) ve 4. Uluslararası Turizm Kongresi (4th International Tourism Congress – ITC2019) Eskişehir’de düzenlendi.

20. Ulusal Turizm Kongresi (UTK20) ve 4. Uluslararası Turizm Kongresi (4th International Tourism Congress – ITC2019), 16-19 Ekim 2019tarihlerinde Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesinin ev sahipliğinde düzenlendi. Kongrede akademisyenlerinin, uygulamacıların ve karar alıcıların bir araya gelerek ülke turizmine ilişkin önemli sorunlar ve çözüm önerileri konulu tebliğler sunuldu.

Turizm Akademisyenleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna ve TUADER Yönetim Kurulu Üyesi Prof. DR. Meryem Akoğlan’ın sunumları kongrede büyük ilgi gördü. 20. Ulusal Turizm Kongresi ve 4. Uluslararası Turizm Kongresi için kongre ana teması olarak “Şehir Turizmi” seçildi. Türkiye turizminin geleceğine yönelik bilimsel bir tartışma ortamı oluşturan kongrelerde sürdürülebilir turizm, turizm pazarlaması, turizm sosyolojisi, gastronomi ve yönetim alanlarında100’ü aşan uluslararası, 200’ü aşan ulusal bildiri sunuldu.

Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesinin sektör temsilcileri, önde gelen sivil toplum kuruluşları ile turizm akademisyenleri gibi paydaşları bir araya getirdiği kongreye T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eskişehir Valiliği, TÜBİTAK, Vakıfbank, Türk Hava Yolları, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), TUADER, Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği destek verdi.

Kongreye ilişkin detaylı bilgilere Anadolu Üniversitesinin https://utk20.anadolu.edu.tr/ ile https://itc2019.anadolu.edu.tr/ internet adreslerinden ulaşılabiliyor.

Tolga ALTAŞ
Tolga ALTAŞ
Turizm Akademisyenleri Derneği İdari Asistanı