Jeopolitik Riskler ile Ulusal Güvenlik Bağlamında Tanıtım ve Turizm Paneli Troia Kültür Merkezinde Gerçekleşti

20. Ulusal Turizm Kongresi, Eskişehir’de Gerçekleştirildi
Ekim 19, 2019
Atılım Üniversitesine Akreditasyon belgesi takdim edildi
Aralık 26, 2019

Jeopolitik Riskler ile Ulusal Güvenlik Bağlamında Tanıtım ve Turizm Paneli Troia Kültür Merkezinde Gerçekleşti

Panel moderatörlüğünü yapan Turizm Akademisyenleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Derman Küçükaltan konuşmasında “Bu panelde tartışılacak konular ve ortaya çıkacak sonuçların turizm alanına ve ülkemize katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi. Panelist Turizm Akademisyenleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna, Türkiye Turist Rehberleri Birliği Başkanı Suat Tural, Turizm Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ali Can Aksu’nun sunumlarının bitiminde, akademisyen, öğrenci ve misafirlerin farklı sorularına panelistler cevaplar verdi. 7 başlık altında panel konuları derin, uzun ve geniş perspektifli olarak değerlendirildi.

Panele, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Uysal, fakülte dekanları, müdürler, farklı üniversitelerden akademisyenler, öğrenciler ve misafirler katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur konuşmasında “1992 yılında kurulan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin geçmişten bugüne çeşitli paneller, kongreler, sempozyumlar, çalıştaylar düzenleyerek bilim dünyasına büyük katkılar sağlandı. Çok güzel bir ülkemiz var. Yaz, kış, tarih, kültür turizmi gibi her zenginliğin toplandığı bir coğrafyada yaşıyoruz. Bir yer güzel ise onu da tehdit eden risklerin olması doğal. Panelde güzel sonuçlar çıkacağına inanıyorum ve panelin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Panel sunumlarının ardından panel sertifika töreni ve hediye takdimi ile son buldu.

Tolga ALTAŞ
Tolga ALTAŞ
Turizm Akademisyenleri Derneği İdari Asistanı